• Wpisów: 353
  • Średnio co: 8 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 14:40
  • Licznik odwiedzin: 73 379 / 2833 dni
 
lilka123321
 
*Nic nie działa tak skutecznie na upały jak zdrowe, zimne, świeżo zrobione smoothie. Dziś pokaże wam prosty sposób na letnie orzeźwienie - czyli smoothie arbuzowe. Sezon na owoce trwa w najlepsze, więc dla wszystkich miłośniczek kolorowych połączeń - arbuzoweLove* ;)

DSC_0004.jpg*Co potrzebujemy* :

Kilka świeżych, dojrzałych limonek (u mnie 3)
Okazałego arbuza (jeśli robimy sok dla całej rodziny).
Trochę niegazowanej wody i kilka kostek lodu, dla ochłody

DSC_0013.jpg


Główny składnik, czyli arbuz musi być przede wszystkim dojrzały, w końcu to on warunkuje smak naszej lemoniady. Jak go rozpoznać? *Owoc będzie mieć ciemnozielony kolor oraz będzie ciężki (ze względu na dużą ilości wody, która w nim występuje)* .Po opukaniu powinien wydawać dudniący dźwięk niczym mały bębenek. Im bardziej intensywny kolor tym lepiej :)

Bez nazwy-1.jpg


Samo przygotowanie, jak zawsze, banalnie proste. Arbuza kroimy na mniejsze kawałeczki, usuwając drobne pestki, limonkę wyciskamy do ostatniej kropelki, dodając przy tym odrobinę wody(ok 50ml) i kilka kostek lodu, dla ochłody ;)

Bez nazwy-2.jpg


*Taka lemoniada to pyszny sposób na orzeźwienie dla całej rodziny. Dzięki dużej zawartości wody w arbuzie, smoothie nie jest gęste, a doskonale zaspokaja głód, zawierając dodatkowo błonnik, witaminy i minerały :) Polecam, szczególnie na upalne dni* !


Jak zawsze zapraszam tu:
pastelovamoda.blogspot.com/
I tu:
instagram.com/lilithanii

Pozdrawiam!

Lila

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego