• Wpisów: 353
  • Średnio co: 8 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 14:40
  • Licznik odwiedzin: 73 635 / 2868 dni
 
lilka123321
 
*Kiedy tylko nadchodzi lato, zazwyczaj w słoneczne weekendy pakujemy plecak i wyruszamy w góry. Ciepła pogoda, sezon urlopów, z dala od zgiełku i zatłoczonego miasta, lato to idealna pora dla aktywności na świeżym powietrzu. Mieszkając na południu Polski, okoliczności zdecydowanie sprzyjają długim, pieszym wędrówkom górskim. Stąd nowa seria na blogu: Z plecakiem w góry. Dziś zabieram was w Karkonosze i najwyższy szczyt Sudet - Śnieżkę* .

20150801_134557.jpg


Na Śnieżkę szlaków jest w zasadzie kilka, chociaż ja polecam *ten najbardziej widokowy - przez schronisko Samotnia* i przepiękne jezioro, które widzicie powyżej. Panorama naprawdę robi wrażenie. *Sama trasa należny do łatwych, choć może być nużąca - średni czas przejścia to około 3h* , zaczynając od zabytkowej Świątyni Wang na wysokości 831 m n.p.m.

Bez nazwy-1.jpg


Po drodze mijamy liczne schroniska (coś da miłośników gorącej czekolady i słodkich przekąsek), a szlak to początkowo bardzo łagodna, brukowana droga. Rodziny, dzieci, wózki, biegacze i spacerowicze, ludzi tu pod dostatkiem ;) Po przekroczeniu wejścia do Karkonoskiego Parku Narodowego zaczyna się lekkie podejście. *Po jakimś czasie na drodze widać w oddali Pielgrzymy, czyli formację skał granitowych, których wysokość osiąga 25 m* . Schodząc z brukowanej drogi przenosimy się na kamienistą ścieżkę, prowadzącą do "Domku Myśliwskiego", znajdującego się na dnie Kotła Małego Stawu. *Tym samym zaczyna się jeden z najciekawszych odcinków całej trasy, gdyż podążamy ścieżką zbudowaną ze skalnych bloków, u samego podnóża kotła* . Z powodu zagrożenia lawinowego odcinek między Kozim Mostkiem a Samotnią jest w zimie zamknięty. Do Samotni docieramy po 1,5 godziny, naszym całkiem szybkim jeszcze krokiem.


DSC_0082.jpg


Po czeskiej stronie, poniżej wierzchołka naszego celu, znajduje się górna stacja kabinowej kolejki linowej, powstałej w miejsce istniejącego do 2012 wyciągu krzesełkowego z miasta Pec pod Sněžkou. *Szczyt jest więc bardzo łatwo dostępny i oferuje wiele różnorakich walorów* , które przyciągają prawdziwe rzesze turystów.


Bez nazwy-2.jpg

Po drodze przekraczamy płaską, porośniętą kosodrzewiną oraz trawami Równinę pod Śnieżką.(zdjęcie po lewej - widok ze szczytu). *Mijamy PTTK "Pod Śnieżką" i zaczynamy najtrudniejszy odcinek całej trasy, strome podejście pod górę* . Mimo, że odcinek jest stosunkowo krótki, wchodzimy po wąskich ścieżkach na wysokość 1602m n.p.m. Dla leniwych polecam obejście góry dookoła, dłuższa ale lżejsza trasa dla całych rodzin.

DSC_0093335.jpg*Zwieńczeniem prawie 12 km trasy jest piękna panorama na okoliczne miasteczka i wsie. Polecam to miejsce każdemu, kto choć trochę lubi góry i piesze wycieczki. Szlak jest łatwy, przyjemny, a widoki zapierają dech, zarówno latem, jak i jesienią* :)


Jak zawsze zapraszam tu:
instagram.com/lilithanii
I tu:
pastelovamoda.blogspot.com/


Pozdrawiam!

Lila

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego